Encyklopedia zawiera artykuły o zakonach katolickich i prawosławnych uzupełnione bogatym zestawem haseł o strukturze, liturgii, życiu codziennym, artystycznym i naukowym w klasztorach.
Książka omawia badania etnometodologiczne – jeden z najbardziej radykalnych i kontrowersyjnych nurtów socjologii jakościowej. Opisuje wiedzę potoczną czyli zwykłe czynności i zachowania.
Autor: Harold Garfinkel
Monografia dwóch uznanych specjalistów z dziedziny ortopedii i histologii przedstawia budowę, fizjologię oraz wybrane zjawiska patologiczne zachodzące w tkance kostnej.
Autor: Tadeusz Niedźwiedzki, Jan Józef Kuryszko
Kompendium wiedzy o dziele literackim i jego lekturze. Dostarcza praktycznych wskazówek, jak czytać ze zrozumieniem dzieło literackie. Pokazuje, jak budować kompetencję czytelniczą.
Autor: Ryszard Handke
Problemowe ujęcie zagadnień psychologii, zajmującej się badaniem i wyjaśnianiem zachowania oraz jego mechanizmów poprzez odwołanie się do czynników biologicznych.
Autor: James W. Kalat
Książka wznowiona po 40 latach w 200 rocznicę śmierci Immanuela Kanta! Ostatnie z krytycznych dzieł Kanta poświęcone problemom estetycznym.
Autor: Immanuel Kant
Książka omawia społeczne, gospodarcze i polityczne tło globalizacji, jej historyczne uwarunkowania i zróżnicowanie przestrzenne. Opisuje też jej nowe wyzwania w zakresie polityki i zarządzania.
Autor: Mirosława Czerny, Robert Łuczak, Jerzy Makowski
Jedyna polska encyklopedia uniwersalna nowego stulecia! Kompletny obraz współczesnego świata i Polski, życia na Ziemi, dziejów cywilizacji i kultury. Zawiera 140 000 haseł, 15 000 ilustracji, 700 map.
Prezentacja kierunków i osobowości literatury francuskiej! Aktualny stan badań, epoki literackie, sylwetki pisarzy i najwybitniejsze dzieła, cytaty z wypowiedzi krytyków i historyków literatury.
Autor: Katarzyna Dybeł, Barbara Marczuk, Jan Prokop