Kultowa książka filozoficzna XX wieku. Stanowi najpełniejszy wyraz myśli Heideggera z właściwą dlań metaforyką, charakterem nawiązań, aluzji i transpozycji.
Autor: Martin Heidegger
Książka koncentruje się na współczesnej młodzieży, mediach i edukacji z punktu widzenia socjologii, psychologii i informatyki. Prezentuje wyniki badań przeprowadzonych w polskich szkołach.
Syntetyczna historia Litwy od czasów najdawniejszych do upadku państwa polsko-litewskiego. Nowoczesne i obiektywne ujęcie tematu. Liczne mapy. Doskonałe uzupełnienie podręczników historii Polski.
Autor: Zigmantas Kiaupa, Jūratė Kiaupienė, Albinas Kuncevičius
Książka opisuje upadek muru berlińskiego w 20. rocznicę wydarzeń. Prezentuje źródła historyczne oraz relacje naocznych uczestników wydarzeń.
Autor: Jean-Marc Gonin, Olivier Guez
Książka stanowi systematyczne ujęcie dziejów finansów Drugiej Rzeczypospolitej. Układ rozdziałów jest chronologiczny, z wyeksponowaniem reform Władysława Grabskiego.
Autor: Wojciech Morawski
Książka opisuje relacje międzytekstowe, które wykraczają poza wewnątrzliterackie odniesienia i obejmują również związki z innymi sztukami oraz z pozaliterackimi dyskursami .
Autor: Anna Majkiewicz
Podręcznik zarządzania, konfiguracji i zabezpieczania systemu Suse Linux Enterprise Server oraz sieci. Omawia podstawy zarządzania użytkownikami i grupami, tworzenie i konfigurację usług sieciowych.
Autor: Peter Kuo, Jacques Béland
Książka prezentuje systematykę i kładzie nacisk na zagadnienia filogenetyczne, opisując świat organizmów prokariotycznych, grzybów oraz roślin głównie z punktu widzenia ich rozwoju rodowego.
Autor: Alicja Szweykowska, Jerzy Szweykowski
Książka wprowadza w zagadnienie kompozycji graficznej, na przykładzie różnych form wydawniczych i użytkowych. Opowiada o charakterystycznych cechach layoutu i najważniejszych jego elementach.
Autor: Gavin Ambrose, Paul Harris