Nowe, uaktualnione wydanie książki, łączącej walory podręcznika akademickiego i przewodnika dla praktyków! Nagroda Naukowa TNOiK im. prof. Karola Adamieckiego.
Autor: Adam Hamrol, Władysław Mantura
Podręcznik wprowadza w świat podstawowych pojęć i zagadnień pedagogiki. Przedstawia współczesne teorie wychowania, zapoznaje z głównymi tendencjami rozwoju systemów oświatowych w Polsce i na świecie.
Pełny wykład tradycyjnej matematyki finansowej. Staranny dobór przykładów, wyjaśniających sposób rozwiązania i interpretację wyników oraz bezpośredni związek z praktyką obliczeń finansowych.
Autor: Maria Podgórska, Joanna Klimkowska
Wielka panorama dziejów rodu Piastów w Polsce! Narodziny państwa polskiego, mechanizmy jego terytorialnego wzrostu i potęgi oraz rywalizacja Piastów z innymi rodami Europy Środkowej.
Autor: Marek Kazimierz Barański
Nowe, znacznie zmienione wydanie znakomitego podręcznika genetyki klinicznej. Szeroki zakres zastosowań biologii molekularnej w medycynie i genetyce człowieka.
Kompendium wiedzy o zasobach mineralnych oceanu światowego, poszukiwaniu i eksploatacji podmorskich złóż surowców mineralnych.
Autor: Włodzimierz Mizerski, Krzysztof Szamałek
Rodzaj słownika frazeologicznego języka angielskiego. Zawiera 12 000 haseł-rzeczowników występujących w związkach frazeologicznych z kilkunastoma tysiącami czasowników, przymiotników i rzeczowników.
Autor: Christian Douglas-Kozłowska, Halina Dzierżanowska
Ciekawe, nowatorskie podejście do nauczania języków obcych. Spójny, dobrze uzasadniony i ambitny model nauczania, szczególnie nadający się w pracy w szkole średniej. Dla studentów filologii obcych.
Autor: Mikołaj Rychło
Pierwszy w Polsce podręcznik socjologii ekonomicznej. Przedstawione są w nim zasadnicze problemy badawcze dyscypliny.
Autor: Witold Morawski