Poradnik przedstawia zasady opracowania tekstów pod względem edytorsko-typograficznym. Omawia strukturę 55 gatunków tekstów użytkowych. Podaje wskazówki ułatwiające samodzielne komponowanie tekstów.
Autor: Anna Majewska-Tworek, Tomasz Piekot, Ewa Wolańska, Adam Wolański, Monika Zaśko-Zielińska
Pierwsza na rynku wydawniczym antologia tekstów o polskim teatrze 2. połowy XX wieku: manifesty, wypowiedzi programowe i autokomentarze najważniejszych twórców polskiego teatru.
Całościowe omówienie życia w środowisku morskim. Prezentacja metod badania oceanów, a zwłaszcza międzynarodowych wypraw badawczych, pomiarów i obserwacji satelitarnych. Liczne ilustracje i tabele.
Autor: Alyn C. Duxbury, Alison B. Duxbury, Keith A. Sverdrup
Nowoczesne kompendium wiedzy o obyczajach w Polsce z uwzględnieniem różnic chronologicznych, regionalnych, stanowych i wyznaniowych! Nagroda w Konkursie na Najlepszą Książkę Roku 2004 o Pióro Fredry.
Książka zapoznaje z podstawowymi problemami, pojęciami i metodami psychologii procesów poznawczych. Ukazuje zastosowanie ich do analizy zjawisk społecznych i zaburzeń psychicznych. Zawiera płytę CD.
Autor: Edward Nęcka, Jarosław Orzechowski, Błażej Szymura
Książka składa się z 16 rozdziałów, w których przeprowadzono analizę teoretyczną jednego z fundamentalnych tematów: zatrudnienie i bezrobocie, globalizacja, pieniądz, konsumpcja i dochody.
Autor: Janine Bremond, Jean-Francois Couet, Marie-Martine Salort
Dwuczęściowa publikacja zawiera przegląd 50 diet odchudzających oraz 25 diet zdrowotnych, pomagających zachować zdrowie lub zwalczyć chorobę.
Autor: Judith C. Rodriguez
Książka przedstawia teoretyczne podstawy dyscypliny – rys historyczny oraz wyniki współczesnych badań.
Najnowszy podręcznik do nauki języka angielskiego na poziomie uniwersyteckim! Prezentuje przystępny wykład, świetnie dobrane ćwiczenia z kluczem oraz znakomite wyczucie potrzeb środowisk akademickich.
Autor: Robin Macpherson