Słownik zawiera 25 000 haseł, w tym 1000 wyrazów, które niedawno weszły do polszczyzny, formy odmiany wyrazów, wyrazy pochodne, sentencje i zwroty obcojęzyczne, informacje o pochodzeniu wyrazów.
Autor: Lidia Wiśniakowska (oprac.)
Przewodnik, który powstał z pasji podróżowania. Autor oprowadza po popularnych szlakach i miejscach mniej uczęszczanych. Prezentuje wiele atrakcji, których nie można przegapić.
Analiza problemów związanych z tożsamością. Podsumowanie wieloletnich badań nad problematyką tożsamości. Wnikliwa analiza teoretyczna wzbogacona sugestywnymi przykładami z praktyki społecznej.
Autor: Zbigniew Bokszański
Nowoczesne ujęcie historii sztuki prezentujące jej rozwój na poszczególnych kontynentach od czasów prehistorycznych do współczesności! Zachwyca staranną kartografią i niezwykłymi ilustracjami.
Nauka tworzenia animacji za pomocą programu SwiSH, który daje ogromne możliwości tworzenia animacji flash, a przy tym jest niezwykle łatwy w użyciu i na dodatek tani.
Autor: Roland Zimek
Słownik zawiera 1700 haseł. Przedstawia idee polityczne, ich twórców i przywódców. Prezentuje informacje o instytucjach politycznych, systemach wyborczych, organizacjach pozarządowych i feminizmie.
Autor: Iain McLean, Alistair McMillan
Encyklopedia zawiera artykuły o zakonach katolickich i prawosławnych uzupełnione bogatym zestawem haseł o strukturze, liturgii, życiu codziennym, artystycznym i naukowym w klasztorach.
Pionierskie w Polsce opracowanie systematyzujące i wyjaśniające podstawowe pojęcia związane z geopolityką. Zawiera 500 haseł oraz kilkadziesiąt biogramów geopolityków polskich i zagranicznych.
Autor: Leszek Sykulski
Książka podaje zasady obliczania i konstruowania stropów krzyżowo-zbrojonych, płytowo-słupowych, tarcz, schodów i ścian oporowych. Omawia też zasady aproksymacji konstrukcji modelami prętowymi.
Autor: Włodzimierz Starosolski