Przewodnik po najnowszych zagadnieniach z zakresu celów, mechanizmów i współzależności polityki pieniężnej i fiskalnej. Obraz dokonanych zmian w badaniach teoretycznych i praktyce gospodarczej.
Autor: Paweł Marszałek
Książka opisuje nową dyscyplinę naukową powstałą na pograniczu biologii eksperymentalnej i techniki. Prezentuje korzyści i zagrożenia płynące z tworzenia organizmów genetycznie zmodyfikowanych.
Autor: Jerzy Buchowicz
Książka opisuje teoretyczne aspekty kapitału ludzkiego, jego organizacyjny wymiar, pomiar i sprawozdawczość, a także jego miejsce i rolę w sprawozdawczości kapitału intelektualnego organizacji.
Autor: Grzegorz Łukasiewicz
Podstawowe wiadomości z zakresu historii systemów, organizacji, prawa międzynarodowego i głównych problemów globalizacji.
Autor: Karen Mingst
Pierwszy podręcznik z zakresu teorii diagnozy edukacyjnej. Prezentuje koncepcję diagnostyki jako nauki o rozpoznawaniu warunków, przebiegu i wynikach uczenia się. Zawiera ćwiczenia.
Jedno z najdonioślejszych dzieł filozoficznych XX wieku. Album myśli zebranych w latach 1929-1945. Dotyczą pojęć znaczenia, rozumienia, zdania, logiki, podstaw matematyki oraz stanów świadomości.
Autor: Ludwig Wittgenstein
Podstawowy podręcznik z zakresu pedagogiki specjalnej przybliżający najważniejsze i aktualne zagadnienia tej dyscypliny w Polsce i na świecie.
Autor: Deborah Deutsch Smith
Czwarta część cyklu popularnonaukowych opowieści, wprowadzających czytelnika w świat biblijny, poświęcona odrębnemu gatunkowi literackiemu – przypowieściom.
Autor: Anna Świderkówna
Niezwykle popularny podręcznik analizy matematycznej. Tom poświęcony został całkom krzywoliniowym, podwójnym, potrójnym i wielokrotnym, całkom powierzchniowym oraz szeregom Fouriera.
Autor: Grigorij M. Fichtenholz