Przewodnik zawiera 350 haseł. Prezentuje zagadnienia z zakresu socjologii, z uwzględnieniem dyscyplin pokrewnych, takich jak: psychologia społeczna, antropologia kulturowa, politologia, filozofia.
Książka omawia podstawowe metody i podejścia do materiałów wizualnych z perspektywy antropologii i socjologii. Pokazuje, jak w praktyce zaprezentować wyniki badań posługujących się obrazami.
Autor: Marcus Banks
Podstawowy podręcznik w nauczaniu historii informatyki na poziomie akademickim. Również cenny materiał uzupełniający do wykładów wprowadzających na kierunkach informatycznych.
Autor: Piotr Gawrysiak
Słownik zawiera 100 000 haseł wraz z aktualnymi zasadami ortografii i interpunkcji. Prezentuje formy odmiany wyrazów wraz z ich wymową.
Autor: Aleksandra Kubiak-Sokół (oprac.)
Przełomowy manifest argumentujący za przeformułowaniem tradycyjnego pola socjologii jako dyscypliny naukowej: od socjologii jako nauki o społeczeństwie do socjologii mobilności.
Autor: John Urry
Jedyna polska encyklopedia uniwersalna nowego stulecia! Kompletny obraz współczesnego świata i Polski, życia na Ziemi, dziejów cywilizacji i kultury. Zawiera 140 000 haseł, 15 000 ilustracji, 700 map.
Tematyka kursu koncentruje się na komunikacji w typowych sytuacjach biznesowych.
Przewodnik, który powstał z pasji podróżowania. Autor oprowadza po popularnych szlakach i miejscach mniej uczęszczanych. Prezentuje 25 atrakcji, których nie można przegapić.
Atlas prezentuje mapy fizycznogeograficzne, polityczne i tematyczne, które precyzyjnie i czytelnie odwzorowują naturalne i stworzone przez człowieka, elementy geograficzne.