Próba przedstawienia zmagań rosyjskiego pisarstwa bez uproszczeń i zafałszowań. Omówienie pisarzy już w Polsce znanych oraz tych, o których wiemy mniej, a którzy w pełni zasługują na bliższe poznanie.
Klasyczny wykład rachunku różniczkowego i całkowego funkcji jednej zmiennej rzeczywistej. Przedstawiono w nim ciągi i szeregi liczbowe, funkcje, granice i ciągłość funkcji, ciągi i szeregi funkcyjne.
Autor: Kazimierz Kuratowski
Książka zawiera liczne przykłady ułatwiające nabycie praktycznych umiejętności programowania w środowisku Matlab, przeznaczonym do zróżnicowanych merytorycznie obliczeń naukowo-technicznych.
Autor: Jerzy Brzózka, Lech Dorobczyński
Książka prezentuje jedną z podstawowych koncepcji psychologicznych, która łączy podstawy teorii uczenia z naciskiem na ludzkie interakcje z otoczeniem społecznym.
Autor: Albert Bandura
Spojrzenie na niepodległość Polski 1918 roku z perspektywy nieco innej niż zwykle: świat elit tamtych czasów, grono polityków, publicystów, wojskowych, inżynierów, naukowców, pisarzy, ludzi kultury.
Praktyczny podręcznik poświęcony grzeczności językowej w komunikacji interpersonalnej, publicznej i masowej. Ujmuje grzeczność w aspekcie opisowym i normatywnym.
Autor: Małgorzata Marcjanik
Książka uczy jak prawidłowo analizować konkurencję, wykorzystywać dostępne dane do indywidualnych potrzeb, jak wypromować własną stronę w wyszukiwarce Google i zbudować własny serwis.
Autor: Paweł Kobis
Jedna z najważniejszych prac Hegla poświęcona zjawisku religii i religijności jako ważnemu elementowi ludzkiego świata duchowego. Pierwsze tłumaczenie na język polski.
Autor: Georg Wilhelm Friedrich Hegel
Minimum programowe zagadnień związanych z zarządzaniem projektami w sensie instrumentalnym, funkcjonalnym, instytucjonalnym i społecznym. Nacisk na zarządzanie związane z funkcjonowaniem organizacji.
Autor: Marek Pawlak